Araçların motor jant temizliği en çok dikkat edilmesi gereken konulardandır. Araç jantları yere yakın oldukları için ve yoldaki bütün kiri tozu çektiklerinden dolayı en fazla kirlenen alanlardır. Frene her basıldığında balatalarda aşınma meydana geliyor ve aşınma beraberinde tozun ortaya çıkmasına da sebep oluyor. Oluşan toz ve kirler jant ve lastik alanlarında birikiyorlar. Günlük rutindeki kar ve yağmur gibi hava olaylarını da eklediğimiz zaman oluşan toz ve kir yüzeye daha çok tutunabiliyorlar. Bizim için değerli olan araçlarımızın temiz görünmesi için jantları temizlemeliyiz ve parlaklığını sağlamalıyız.

Motor Jant Temizliği Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jantlar yere yakınlığından dolayı araçlarda en fazla kirlenen bölümdür. Bu kısımların temizlenmeden bekletilmesi üzerinde oluşan kirlerin daha da derinleşmesine neden olur bu sebeple belirli aralıklarla temizleme işlemi yapılmalıdır.

Jant temizliğinde kullanılan sünger veya fırçanın yumuşak olasına dikkat edilmelidir ki yüzey üzerinde çizilmelere yol açmasın.

Motor temizliğinde motorun soğuk olmasına da dikkat edilmelidir. Mümkünse temizleme işlemi de gölge de yapılmalı.

Motor jant temizliği işleminde kullanılacak olan temizleme ürünü özenle seçilmelidir. Çünkü bu yüzeyler hassas olduğu için zarar vermeyecek içerikteki ürünler tercih edilmelidir. Yüzeyi aşındıracak tarz da ağır kimyasal barındırmamalıdır.

         Araçların parça ve aksam temizliklerinin yapılması hem görsel olarak temiz görünmesini hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlar.


 

Dass Temizlik Ürünleri olarak araçlarınıza sizler kadar değer vererek en iyi ürünleri üretip sizlerin hizmetine sunuyoruz. Profesyonel oto yıkama firmaları için özel olarak ürettiğimiz Dass Motor Jant Temizleyici kullanım amacına özgü olarak üretilmiştir. Ürünümüz motor- jant gibi ağır kirlerin oluştuğu bölgelerde güçlü formülü ile çözücü etki sağlar ve oluşan bütün kiri pisliği temizler. Ayrıca temizliğe ek olarak parlak bir görünüm kazanmasını da sağlar. Bu şekilde de araçlarınızın hem temizliğini hem de görselliğini sağlıyoruz. Motor jant temizliği ihmal edilmeden düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Ürünümüz konsantre formülü ile sulandırılarak kullanıma uygundur. Bir bidondan alacağınız verim artıyor. Bu şekilde temizliğe en ekonomik yoldan ulaşmış oluyorsunuz. Dass Temizlik Ürünleri olarak sizleri için değerli olan araçlarınıza uygun olan ürünleri üretiyoruz.
“Bitsin diye değil yetsin diye üretiyoruz”