HALI PARFÜMÜ

Güzel, hoş koku hem bulunduğumuz ortamın havasını değiştirir hem de insanlar üzerinde temizliğin sağladığı etkiyle mutlu olmaları sağlanır. Evlerimizde ve eşyalarımızda temizlik yapıldığında evde bıraktığı güzel kokuyu her zaman yakalamak isteriz bu esintiyi daha fazla saklayabilmek için parfümler kullanırız. Halılarımızı yıkatmaya verdiğimiz zaman amacımız halının kirlerden lekelerden arınarak temizlenmesidir. Buna rağmen halılar yıkamadan geldiğinde çoğu zaman halının temizliğine bakmadan halı poşetinden gelen kokuya göre yıkama işlemi hakkında fikir yürütürüz. İlk algılanan halıdan gelen koku olduğu için halı parfümü müşteri için önemli bir nokta haline geldi. Halı yıkamacıların kullandığı parfüm ne kadar kalıcıysa müşteri memnuniyeti o kadar fazla olur çünkü temizlik hissi uzun süre yaşatılır.

Parfümler nota adı verilen farklı koku katmanlarının karışmasıyla oluşurlar. Kokulu bitkilerden elde edilen esans yağları alkol ve birkaç emülgatör ile birleştirilerek parfüm haline getirilir.
Parfümün bileşeni olan esans ve etil alkol (etanol) kaliteli olarak üretilmesi gerekir ki kullanılan parfümden verim alınabilsin. Bu iki hammadde de maliyetleri yüksek olan ürünler olduğu için halı parfümü temininin yapıldığı yerler çok önemlidir güvenilir firmalardan ürün tedariği yapılmalıdır. 


Halı Parfümü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1.    Parfüm kalıcı bir etkiye sahip olmalıdır

2.    Halı veya tekstil yüzey üzerinde iz leke bırakmamalıdır

3.    Rahatsızlık veren baş ağrısı yaratabilecek kokular tercih edilmemelidir

4.    Üretim aşamasının üzerinden yaklaşık 1 ay zaman geçmiş olan parfümler dinlenmiş ve kokularındaki birleşme tam sağlanmış olacağı için daha güzel hale gelecektir.


Halı Parfümü Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  1.          Yıkanan halının tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır. Halı nemli kalmamalıdır. Nemli kalan halı kötü koku oluşmasına neden olacağı için parfümün kokusunu da bastıracaktır.
  2.             Parfüm bidonunun kapağının açık bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Hava ile uzun süreli temas kokunun kalıcılını düşürebilir
  3.         Sürekli olarak aynı kokuyu kullanmak burunda alışma meydana getirecektir. Bu alışma durumundan kaynaklı olarak koku performansı azalmış gibi gelebilir ilk kokladığımız zaman ki gibi hissedemeyebiliriz. Belli bir süre bu kokuyu almadığımız zaman tekrardan karşılaştığımızda aynı güçlü etkiyi alabiliriz. Bu sebeplerden dolayı parfüm seçimi yaparken dikkat etmeliyiz ve güvenilir firmalardan temin etmeliyiz.

Dass Temizlik Ürünleri olarak bu kadar hassas bir üründe her zaman kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına yönelik en iyi ürünleri üretiyoruz. Halı yıkama firmaları için kullandıkları parfüm bir imzadır. Bin bir emek vererek temizlediğiniz ürünlere imzanızı en iyi şekilde atabilmeniz için kalitemiz ve sektör tecrübemizle yanınızdayız.