Halı şampuanı ve koltuk şampuanı ikiside tekstil yüzeyler için üretilmiş ürünler olsalarda formülasyonu farklı olan ürünlerdir. Bu sebeple de üretim amaçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekmektedir. Yıkama sektörü hakkında yeterli tecrübeye sahip olunmaması bu iki ürün arasındaki farkın tam olarak anlaşılmamasına neden olabilir.

İki ürün de özellik olarak birbirlerine çok benzer yapıdadırlar. Halı şampuanı ve koltuk şampuanı arasındaki fark ürünlerin köpük özellikleridir.

Halı yıkamalar da genellikle çabuk ve bol köpüren şampuanlar tercih edilir. Halı yıkama firmalarının halı şampuanında aradığı özelliklerin başında bol köpük oluşturması gelmektedir. Yıkanan halının durulanması basınçlı su ile gerçekleştirildiği için oluşan köpük kolay bir şekilde de durulanır ve istenilen temizlik sağlanmaya çalışılır.

Koltuk yıkamada ne yazık ki böyle bir durum söz konusu değildir. Koltuklarımız halılar gibi kolay taşınıp temizlenmeye müsait ürünler olmadığı için yerinde yıkama yapılmaktadır. Yerinde yıkamalarda kullanılan şampuanlar özenle seçilmelidir. Çünkü köpük ayarlı ürünler kullanılmalıdır. Köpük oranı fazla olan bir ürün koltuk yıkama da kullanılırsa köpük koltuk süngerinin derinlerine inebilir bu durum koltuk da kimyasal kalıntısına neden olur ve bakteri oluşturabilir. Yıkanan koltuklar vakum özelliği ile durulanacağı için buna uygun ürünler kullanılmalıdır. Kolay vakumlanabilir şampuanlar tercih edilmelidir.

Durulanma şekillerinin farklı olması iki şampuanın ayırıcı özelliğidir.

 

Dass Temizlik Ürünleri olarak her alanda sizler için faydalı olabilecek ürünleri kullanım amaçlarına göre üretiyoruz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek ürünleri doğru formüller ile üretiyoruz. Dasscalibur halı şampuanı çabuk köpüren kolay durulanabilen özelliği ile halı şampuanında aranan köpük özelliğini sizlere sunar . Dass Matik Koltuk Şampuanı ise köpük kesici özelliği ile kolay vakumlanma sağlar ve rahat bir temizleme işlemi sunar. Her ihtiyacınız için “Biz size yeteriz”.