Arabalarımız her zaman bizler için önem verdiğimiz eşyalarımız arasında yer almaktadır. Bu değerli ürünlerin hem temizliğine hem de bakımına özen gösteririz. Araçlarımıza en az bizim kadar değer veren ürünleri tercih etmeliyiz. Araç yüzeyleri hassas olduğu için zarar vermeden temizlik ve bakımını yapacak ürünler kullanmalıyız.

Araç temizlik ve bakımında dikkat etmemiz gereken ürünlerden biri de lastik parlatıcılardır. Araç lastiklerinin temizlenmesinin nedeni aracın temiz görünmesinin dışında lastik seslerini ayarlayarak frene basıldığında araba tekerlerinin yola sıkı bir şekilde tutunmasını sağlar.

Temizlik ürünleri çeşitliliğinin bu kadar artmadığı dönemlerde araç lastiklerini parlatabilmek için arap sabunu kullanıyordu. Bu parlaklığın süresini uzatabilmek için işlem sık sık tekrar edilmesi gerekiyordu. Günümüzde ise endüstriyel üretim firmalarının ürettiği ürünler sayesinde daha pratik ve uzun süreli bir parlaklık sağlanmaya başlandı. Arabalarımızda bulunan 4 adet lastiği kolay bir şekilde parlatmamız için üretilen ürünlerdir.

Lastik parlatıcılarda dikkat etmemiz gereken en önemli unsur parlaklığın uzun süreli olması ve toz, çamur gibi dış etmenleri tutmamasıdır.  Lastiklerde fren balatalarının bulunduğu girintili kısımlar iyi bir şekilde temizlenmelidir. Çünkü bu kısımlar en çok toz ve pisliği tutan kısımlardır. Lastik temizleme işlemi bittikten sonra da kurulama işlemine de aynı özen gösterilmelidir. Mikrofiber bez emiş gücünün iyi olmasından dolayı tercih edilebilir. İyi bir şekilde kurulama işlemi sağlanmalıdır.

 

Dass Temizlik Ürünleri olarak hassas bir bakıma ihtiyaç duyan araçlarınız için en iyi ürünü üretip sizlerin hizmetine sunuyoruz. Dass Lastik Parlatıcısı konsantre bir formüle sahiptir yani uygulama esnasında sulandırılarak kullanıldığı için temizlik yaparken kazanmanızı sağlıyoruz. Ürünlerimiz doğada çözünebilir formdadır ve kullanılan yüzeye zarar vermez. Lastiklerde sağladığı göz alıcı parlaklık ile lastiklerinizin yeni alınmış gibi durmasını sağlar ve lastiklerin ömrünü uzatır.
“Bitsin diye değil yetsin diye üretiyoruz”