Tekstil eşyalarımızda bizi en çok rahatsız eden durumlardan biri kazara oluşan lekelerdir. Halılarımızda, perdelerimizde, kıyafetlerimizde sıkça yaşadığımız sorunlardandır. Özellikle de yağ lekeleri bizleri çok uğraştırırlar. Mutfağımızda yemek yaparken halılara, perdelere sıçrayan yemek yağı lekesi; tamir işlerini yaparken etrafa bulaşan makine yağları ya da kişisel bakımımız sırasında kullanılan bakım yağlarının kıyafetimize damlaması gibi durumlar bizlere sorun yaratır. Hoş olmayan görüntülerin oluşmasına sebep olur. Bu tarz lekeler sıvı olması nedeniyle tekstil yüzeylerinin derinlerine kadar işlerler ve çıkarılması zor bir hal alırlar. Bu durum bizlerin hoşuna gitmez. Hemen ağır kimyasal içerikli ürünler ile müdahale etmeye çalışırız. Biz müdahale ettikçe oluşan leke daha da derinlere iner ve tekstil yüzeyinde yıpranmalara yol açar.

Lekenin karakterine uygun olarak üretilen iyi bir ürün kullanılması gerekir ki temizlik zarar vermeyecek bir şekilde yapılsın. Her lekenin karakteri yapısı farklıdır. Lekenin özellikleri tespit eden ve amaca uygun üretilen ürenler kullanılmalıdır. Yağ lekesi oluştuğu zaman olabildiğince hızlı müdahale edilmelidir üzerinden çok zaman geçirilmemesine dikkat edilmeli. Zaman lekenin derinlere işleyerek daha da kalıcı bir hal almasına neden olur.

Bazı maddeler lekeleri emerken bazıları ise lekeyi iter. Yağın suyu itme özelliği nedeniyle; yağ lekesini su ve deterjan kullanarak çıkarmak zordur. Bu sebep yağ çıkarmak için üretilen leke sökücüler tercih edilmelidir.


                                         

Dass Temizlik Ürünleri zor gibi görünen yağ lekelerinde sizler için en iyi ürünü üretip hizmetinize sundu. Artydass isimli leke sökücümüz hem kurumuş yağ lekelerinde hem de farklı türdeki tüm lekelerde güçlü formülü ile lekeleri kolayca temizler. 100 farklı lekede etkili olan Artydass Leke Sökücü temizlikte en büyük yardımcınız olacak. Ürün içeriğindeki enzimler lekeli alana saldırır ve lekenin derinlere inmeden söküp atılmasını sağlar. Hem profesyonel halı yıkama ve kuru temizleme firmaları hem de evlerde kullanıma uygundur. Artydass Leke Sökücü dezenfeksiyon içeriği sayesinde sıradan ürünlerin ulaşamadığı temizlik seviyesine ulaşmanızı sağlar. Ürün konsantre formüle sahiptir. Bu güçlü özelliğiyle sulandırılarak kullanıma uygundur. Sizlere temizliği en ekonomik haliyle sunar. Zorlu lekelerin güçlü temizleyicisi her zaman sizlerin yanında.
“Bitsin diye değil yetsin diye üretiyoruz.”