Temizlik, temiz olma hissi hem sağlık açısından hem de ruhen insanlara iyi gelen bir durumdur. Hayatın rutin işleyişi, insan kalabalığı, yaşanan kazalar vb gibi elimizde olan ve olmayan durumlardan dolayı bu temizlik hissini kaybedebiliyoruz. Özellikle son yıllarda ki aşırı kentleşme ve sanayideki artış ile birlikte insanların iş yoğunluğunun artması temizliğe ayırdığı zamanı da azaltmıştır. Bütün bu durumlardan dolayı temizlikte destek yardım arayışına girdik bu noktada da endüstriyel temizlik sektörü hem bir istihdam kaynağı hem de yaşamı kolaylaştırması ile büyük bir güç haline geldi.

Temizlik sektörünün en önemli unsuru kullanılan temizlik ürünleridir. Türkiye’de temizlik ürünleri sektöründe sanayileşme yabancı firmaların pazardan pay alma isteği ile 1950’li yıllarda başlamıştır. Temizlik ürünlerine olan talep çoğunlukla ithalat ile karşılanmaya çalışılmış zamanla yerli sanayicilerde bu alana yatırım yapmaya başlamışlar.  Yerli sanayicilerin temizlik ürünleri sektörüne yaptığı yatırımlar 1980’li yıllardan itibaren hız kazanmıştır, kendi ürünlerini üretmeye başlamışlardır. Temizlik ürünleri sektöründeki ilerlemeyle 1995 yılından itibaren firmalar kendi yerli ürünleri üretmeye ve yurtdışına açılmaya başlamışlar.

Kamu kurumları, otel, avm, marketler, endüstri kuruluşlar gibi büyük çaptaki işletmelerin kendi satın alma birimleri doğrultusunda yaptıkları hizmet satın almaları da sektör genelinde olumlu bir etki yaratarak temizlik ürünleri sektörünün gelişmesine destek olmuştur.

Türkiye’de temizlik ürünleri sektörünün gelecekteki gelişimini büyüyen inşaat sektörü, konaklama hizmeti, özel sağlık hizmetleri vb gibi potansiyel gelişmeye paralel artacağı bir gerçektir.

Bire bir temasta olduğumuz bu ürünlerin üretiminde ve kullanımında dikkat etmemiz gerekmektedir. Hem sağlığımız hem de bulunduğumuz ortam açısından zararsız ürünler olmalıdır. Temizlik ürünlerinin temin edildiği firmalara dikkat etmek gerekmektedir. Gelişen ve gelişmekte olan bu pazar ağında küçüklü büyüklü çoğu firma pay almak istediği için sektörde her kalite ve fiyattan ürün bulunmaktadır. Bu sebeple kullandığımız ürünlerin seçiminde dikkat etmeliyiz. Merdiven altı üretim yapan firmalardan uzak durmalıyız. Temizlik ürünleri elimizin temas ettiği noktalara hatta soluduğumuz ortam havasına bile etki ettiği için kendi sağlığımız, ailemizin sağlığı ve temizliği profesyonel bir meslek olarak yapıyorsak bize güvenen müşterilerimiz için kaliteli ürünler kullanmak zorundayız. İyi bir ürün yapılan temizlikte harcanan efordan, zamandan ve maddi açıdan tasarruf edilmesini sağlar.

 

Dass Temizlik Ürünleri olarak gelişen bu temizlik sektöründe sizlere yardımcı olabilmek için en iyi ürünleri üretiyoruz. Uzun yıllar boyunca kazanılan sektör tecrübesi ve bu konudaki bilgilerimiz ışığında müşterilerimizin istediği kalitedeki ürünleri üretiyoruz. Yerli üretici firma olarak halı yıkama merkezleri, endüstriyel iş merkezleri başta olmak üzere toplumumuza en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz.
 
 Dass Temizlik Ürünleri olarak piyasaya sunduğumuz ürünlerimizdeki temel prensibler:

Ø  Doğada çözünebilir formda insan ve temizlenen yüzeye zarar vermeyecek temizlik ürünleri üretmek. Ürünlerimiz asit, hypo, kostik vb zararlı madde içermez.

Ø  Kullanılan temizlik makinalarına uygun bir şekilde üretilmiştir bu sayede de makinalara zarar vermez ömrünü kısaltmaz.

Ø  Ürünlerimiz yoğun formülde yani konsantre olarak üretilmiştir. Bu şekilde uzun bir kullanım imkânı sunar ekonomik açıdan kâra geçilmesini sağlar. Bu durum müşterilerin kargo ve ambalaj gibi maliyetlere ödediği ücretin de azalmasını sağlar.

Dass Temizlik Ürünleri alırken değil kullanırken kazandırır !!